Інтерв’ю Сергія Притули сайту “Имеется Мнение” (Жовті Води)

Шановний Сергій Притула та усі учасники гумор-шоу «Вар’яти», ви унікальні! Ніхто з зірок вокального, хореографічного чи то гумористичного напрямку не влаштовував у нашому містечку 2 концерти одразу.

Сергію, скажіть, будь-ласка, з досвіду гастролей Україною та світом, чи є різниця у сприйнятті гумору «Вар’ятів» мешканцями різних міст? Можливо, у США більше «заходять» одні жарти, а, приміром, у Полтаві – інші?

Програма на США практично не відрізнялась від тої, яку ми показували, приміром, в Києві в грудні минулого року. За винятком кількох номерів, які були написані пізніше. Ми ще по концертах у Празі і Лондоні побачили, що українцям закордоном готувати якусь аж надто особливу програму не потрібно. Ми ж працюємо на ниві побутового гумору. Тому сімейні клопоти, стосунки на роботі і т.д. є знайомими навіть тим, хто вже давно емігрував.

В Україні також програма практично незмінна. Міняються лише прив’язки до місцевості і, під час виїздів за межі західної України, фільтрується «західняцький» сленг. Наприклад, слово «вельон», більш притаманне для Галичини, у інших регіонах змінюється на «фата». От, власне і все.

Журналісти ІА «Имеется мнение» зазвичай спілкуються з усіма зірками, які бувають на гастролях у Жовтих Водах. У кожної зірки – свої особливості. Так, Альону Вінницьку було суворо заборонено запитувати про «Віагру». Віктор Павлик порадив запитувати його про коханок та особисте життя, а не про творчість… А які запитання журналістів дратують Вас? Чи були такі, які вивели Вас із рівноваги?

Ми не обмежуємо журналістів у польоті їх як креативу, так і дурості. Якщо журналісту щось цікаво – це його право ставити запитання у відведений термін часу і отримувати на них відповіді. Наша ж справа – відрізнити журналіста від власника посвідчення журналіста і наступного разу просто не давати йому інтерв’ю.

Чи стали Ви розділяти представників шоу-бізнесу на «своїх» та «чужих» за їхніми політичними поглядами?

В українському шоу-бізнесі занадто багато ліній, які ділять на «своїх» і «чужих». Політика – всього лиш одна з барикад.

Шоу «Вар’яти» – перше україномовне шоу такого формату. А як Ви ставитеся до російської мови на українському телебаченні? Взагалі, для Вас важливо, якою мовою спілкується співбесідник-українець?

Особисто я не роблю трагедії з присутності російської мови на ТБ. Зрештою, її присутність відображає реальний стан справ у країні. Так, у нас доволі багато російськомовного населення. Проте, я не погоджуюсь із тим, щоб російська на ТБ була домінуючою, а ще донедавна ми подібне спостерігали. По-перше – це не відображає реального стану справ у мовному питанні, по-друге, має бути якась повага до Конституції, яка чітко говорить, про єдину державну українську мову.

Для мене особисто мова мого співрозмовника, якщо це розмова у побуті, не має ніякого значення: російська, англійська, польська – це я про ті, які розумію і можу підтримати розмову. Інша справа – розмова з держчиновниками. Ти на державній посаді? Отримуєш зарплатню з держбюджету? Будь ласкавий – спілкуйся державною. А в барі з гальбою пива у руці – та хоч на суахілі, аби людина була хороша!

Глядачі у коментарях до відеовипусків «Вар’ятів» пропонують вам включити до творчого складу хоча б одну жінку. Чи є такі плани?

Поки що такий варіант не розглядається. Немає з кого розглядати. Кваліфікація дівчат-гумористів у нашій країні трішки не відповідає вимогам нашого колективуJ. І яка жінка витримає такий насичений концертний графік (110-120 концертів на рік), в якому постійно перебувають “Вар’яти”?

Сергію, Ви були номінантом премії «Viva! Найкрасивіші 2016» у номінації «Найкрасивіший чоловік України». А кого Ви вважаєте найкрасивішою жінкою нашої країни? (Тільки не кажіть, що дружину – вона поза конкурсомJ)

Якщо ви були уважні, то помітили б, що у 2017-му мене не було навіть серед тих 50-ти номінантів, яких “Віва” формує на початку опитування. Це при тому, що рік тому мені там пророкували ледь не перемогу. Ось так за 1 рік з красивого можна стати реальним уродомJ)))). Всі ці конкурси – це фарс і просто заробляння грошей журналом на любові людей до своїх улюблених медіаперсон. Саме тому мене там більше не буде.

А мої особисті вподобання, щодо найкрасивіших – це моя особиста думка. Не на широкий загал, а моя. Особиста.

Наскільки часто Ви жартуєте не на сцені, а у реальному житті? Чи траплялися невдалі жарти, коли на Вас ображалися?

Мені особисто часом доводилось “вигрібати” за власні жарти. І в Камеді, і на Новому каналі. А за ті, які лунають зі сцени під час виступів «вар’ятів» – слава Богу, ні. Ми достатньо серйозно фільтруємо матеріали, у нас немає нецензурщини і ми не жартуємо про політику. Тому територія «гострих кутів» достатньо обмежена.

Сергію, чи допомогла Вам у житті «золота» медаль, яку Ви отримали за закінчення школи? Чи будете прагнути, щоб син та донька були відмінниками? Які риси характеру хотіли б у них виховати?

Так, звісно ж. «Золота» медаль у школі + друге місце на захисті наукових робіт у Малій Академії Наук України дозволили мені у 1997-му році вступити у ВИШ без іспитів. І ще й на державну форму навчання. У часи, коли уся система вищої освіти була просякнута корупцією, це було величезне заощадження коштів, яких у нашій родині тоді не було. Зрештою, «золота» медаль – це не першопричина, а наслідок кропітливої праці. Мама з дитинства вчила: «що знаєш – на плечах не носиш»! Я на шкільних знаннях виїжджав і в інституті, і по сьогодні!

Я не ставлю перед сином (доньці ще року немає, там рано ставити якісь завдання) обов’язкову умову вчитись тільки на відмінно. Я вимагаю лише ставитись відповідально до навчального процесу. Якщо подібне відношення приносить відмінні оцінки і це відбувається регулярно, то пониження середнього балу я сприймаю, як результат недбалого відношення до процесу. А що заважає готуватись ретельніше? Наразі, таких причин немає. Тому і до оцінок сина претензій немає. Є до дисципліни, але це вже зовсім інша історія.

Відомо, що ви витрачаєте багато коштів на підтримку захисників України у зоні АТО, сприяєте підтримці української книги у Криму. Чи продовжуватиме займатися благодійністю, коли настане мир? На що тоді плануєте направляти кошти?

А що тут думати. Я до війни якщо не щомісяця, то мінімум раз в квартал робив якісь суттєві закупки для дитячих будинків сімейного типу в кількох областях, допомагав багатодітним сім’ям, сиротинцям, людям з особливими потребами. За роки війни мав тільки кілька таких проявів. Все решта йде на АТО. Закінчиться війна – повернусь до дітей. Тим більше, що зараз тих, кому треба допомагати, стало кратно більше.

Побажайте щось добре жовтоводцям, будь ласка! Будемо вдячні за щирі відповіді!

По-перше, хочу подякувати за такий інтерес до нашого шоу. Ми приїжджаємо вперше і одразу 2 концерти. У деяких містах (навіть у рідному Тернополі) ми до такого показника йшли роками! А загалом, доброго здоров’я, щоб діти тішили, кохані не засмучували, батьки щоб не хворіли. І… не давайте хабарів. Ну будь ласка!!!

 

P.S. До речі. Якщо їхати Київською трасою у напрямку Дніпра та пропустити поворот на Жовті Води – приїдете до П’ятихаток. Якщо пропустити у П’ятихатках поворот на Жовті Води – приїдете до Кривого Рогу. А ось з Кривого Рогу до Жовтих Вод – пряма дорога. Тепер зрозуміло, чому ви виступаєте 2 квітня у Кривому Розі, а 3 квітня – у нас. Із нетерпінням чекаємо!

Джерело: Имеется мнение