“Вар’яти-шоу”: Дніпро для нас – це найкращі спогади юності (інтерв’ю)

Для Владзя з “Вар’яти-шоу” Дніпро – особливе місто. За студенстькі КВНівські часи він, у складі команди КВН “Тернопільська Особлива”, брав участь в іграх Дніпровської ліги КВН (у тій самій команді, де грав і Сергій Притула). На той час “Тернопільська Особлива” була єдиною україномовною командою КВН. І у Дніпрі в команди з’явився свій “глядач”.

 

Глядач Дніпра полюбив вас ще з часів КВН. Які спогади про ті часи, про того глядача?

Володимир Ковцун: Коли ми, “Тернопільська Особлива”, були в Сочі на фестивалі команд КВН, то записалися в Дніпровську лігу. Для нас тоді було дуже важливо вчитися в таких гуру КВНу як Євген Гендін, Григорій Гельфер, Євген Чепурняк. Вони перші, хто нас «направив» в правильне русло автури і акторки. Ми були україномовною командою (як і зараз), і це було щось інше. Ми були інші…і люди зрозуміли, що українською також смішно. Люди на нас йшли! Любили! Цитували.

Чи є різниця у глядацькій реакції тих, КВНівських, часів і за часів “Вар‘ятів”?

Володимир Ковцун: Якщо жарт смішний – то він не має терміну придатності. Він не має часових чи територіальних рамок! Він – вічний. Якщо його покласти на полку, відкрити через 50 років і комусь прочитати – він не втратить «сміхових властивостей». Тому, що тоді – за часів КВНу, – що тепер ми робимо добре свою роботу і на неї є попит!

Можливо, лишились якісь цікаві моменти, пов‘язані з Дніпром?

Володимир Ковцун: Ой, я так часто бував в Дніпрі, що в мене ціла купа спогадів…гуртожитки, де ми жили, коли приїжджали на гру. Екскурсії, які нам робили по місту. Пам’ятаю, колись в Тернопіль приїхала команда КВН з Дніпра – «Безумовна». В команді були одні дівчата і звукач, і ми з ними дружили ще з ігор Дніпровки. І коли вони на другий день від’їжджали додому, то я з колегою їх проводжали. Ми сіли в барі, провели їх раз, другий, третій, потім зайшли в поїзд, щоб провести їх ще краще. Ну думаю, зійду вже по дорозі в Підволочиську. Просинаюся – Дніпро. Так ми жили пару днів в учасників команди, поки вони збирали нам гроші назад в Тернопіль. За той час ми обходили все місто… Краса неймовірна, коли ходиш по місту без копійки в кишені.

Що взагалі для тебе це місто?

Володимир Ковцун: Напевне, в Дніпрі я був найчастіше зі всіх міст… (Тернопіль я не рахую, бо там я був на 2 рази більше). Для мене – це спогади про найкращі роки мого життя. Про обезбашену юність, про дурнуваті вчинки, які ми робили. І це було добре. Дніпро – це найкращі спогади юності.

 

Також ми запитали в інших акторів “Вар’яти-шоу” про їх враження від Дніпра.

 

Валентин Сергійчук: Дніпро, особисто для мене, є дуже важливим і особливим містом на мапі наших концертів. Ми ще там в далекому 2008 грали в КВН у складі команди “Бомба” (Млинів). І завжди було важко і якось по-особливому розсмішити вибагливого глядача. Але нам це вдавалося)))) І в 2009 ми стали чемпіонами. Тому про Дніпро тільки теплі і приємні спогади. Тепер люди приймають не гірше, я б навіть сказав – краще. І про це свідчить по 2 концерти в один день, практично, кожного разу, коли ми приїжджаємо. І завжди, коли я виходжу на сцену в Дніпрі, я впевнений, що все буде добре, позаяк позитивна енергетика просто навалює на тебе з залу.

 

Віталій Тильний: Розкішні концерти. Вишукана публіка. Любимо Дніпро ще з часів КВН – то було дуже давно… У Дніпрі завжди любили україномовний гумор. Тому нашу команду КВН – “Тернопільську Особливу” – там любили до останньої гри. З Дніпра в нас починалась наша школа гумористів. Правильна редактура завжди робила цукерочку з програми будь-якої команди.

Багато команд після грало в Вищій Лізі. Тому ми завжди повертаємось до Дніпра з любов’ю до залу і до глядача.

 

Сергій Полупан: Дуже гарне місто, після відвідування якого розумієш, що деяким містам не вистачає річки J

 

Сергій Притула: Звичайно, було приємним сюрпризом на найпершому виступі “Вар’ятів” у Дніпрі в 2015 році побачити повний зал. Тоді я, звісно ж, розраховував, що прийдуть ті, хто пам’ятає команди КВН “Тернопільська Особлива” та “Бомба” (віце-чемпіон та чемпіон ДніпроЛіги КВН, з учасників яких сформовано акторський склад “Вар’яти-шоу”), проте я не розраховував, що ми з першого разу зберемо у Дніпрі аншлаг. На той час в нас не було телеверсії, інформація про нас розповсюджувалась лише через соцмережі та “сарафанне радіо”. І ми виклались на тому концерті на 150% – зловили кураж і видали частину матеріалу, яку не збирались. Але люди нас так приймали, що всі трішки імпровізували. Здається, тоді ми «закрили» 2 год 20 хв, що на півгодини більше за звичайну програму.

Останніми роками у Дніпрі я буваю дуже часто, було й таке, коли на ниві корпоративної діяльності Дніпро обійшов Київ. Дніпро – це місто моєї студентської молодості. Хоч я тут не навчався, але кілька років поспіль грав у КВН. А це, в свою чергу, пробуджує певні спогади. Скажу так: я у цьому місті був щасливий.

 

“Вар’яти-шоу” у Дніпрі

1 квітня, ПК «Шинник», 17.00 та 20.00

 

Джерело: Информатор.DP