«Вар’яти»: вірні принципам і прихильникам — спеціальне інтерв’ю Сергія Притули для NEOpress (інтерв’ю)

У “Вар’ятів” заплановано близько 50 виступів за 3 місяці  не лише в Україні, а й в США та Канаді. Як ви витримуєте такий ритм? Чи не виникає бажання залишити все та відпочити?

Ще й як виникає😊. У нас просто такий нон-стоп вже цілий рік. Теоретично мали б відпочити влітку, де, традиційно майже немає концертів, але були зайняті підготовкою до другого циклу «Вар’яти-шоу» на Новому і, власне, самими зйомками. Потім я дав хлопцям тиждень перепочити перед гастролями, а сам з головою поринув у монтаж відзнятих випусків. Коротше кажучи, цього року без відпустки, тому страшено чекаю на Новий Рік. Там, першого січня, ми ще дамо традиційний концерт у Вінниці і після того сміло піду у відпустку тижня на 2!!!

Назва “Вар’яти” має кілька значень. Чого ж більше у “Вар’ятах”: ненормальності, несамовитості, шокуючих витівок чи відмінності від інших?

Всього потрохи, тільки з однією маленькою поправкою. Все це вживати з приставкою «в хорошому сенсі цього слова». Адже коли люди роблять якісь хороші вчинки, наприклад парубок лізе у вікно до дівчини на третій поверх по простирадлах, то про нього теж кажуть, що він несповна розуму. Але ж, чорт забирай, як це мило😊. Ми дійсно «бісогонимо» на сцені. Але, зважаючи на те, що після концерту люди виходять із залу щасливими та усміхненими, то наше божевілля треба сприймати виключно крізь призму позитиву!
Те, що у шоу беруть участь лиш чоловіки, якось пов’язане з одним із варіантів перекладу слова «вар’ят»: чолов’яга, чоловічий статевий орган?

За 7,5 років існування нашого шоу я чув різні варіанти інтерпретації назви нашого шоу, але ви перевершили усіх. Очевидно в Черкасах дуже просунуті перекладачі. Мені навіть якось тяжко коментувати… можу тільки сказати, що не кожен «чолов’яга» – це вар’ят, як і не кожен «вар’ят» – чоловічий статевий орган. Тепер залишилось ще ось це речення винести у заголовок і вважайте, що ми з вами подружились надовго.

Щодо «вар’ятивності» учасників шоу: чи змінило воно акторів, порівнюючи часи ваших починань?

Так. Хлопці перетворились із аматорів у професіонали.

Ви вже не вперше виступаєте у Черкасах. Чим запам’яталося  наше місто? Який найяскравіший момент пов’язаний із вашим виступом у місті на Че?

Ну, по-перше, маючи понад 100 концертів по Україні кожного року, можу сміливо заявити, що ваш концертний зал – один з найкращих в Україні. Я маю на увазі і сам зал, і його технічне оснащення, і акустику, і гримерки, і відношення до нас працівників. Та й глядачі, слава Богу, не залишають у мене сумнівів після концерту щодо того, чи виходити на фотосесію чи ні. Завжди гаряче сприймають! Самого міста ми толком ніколи не бачимо, позаяк, гастрольне життя має свої недоліки. Зокрема доволі напружений графік перебування у місті: приїзд, поселення, обід, репетиція, концерт, вечеря, готель. На якісь екскурсії часу практично немає. За умов хорошої погоди можемо просто з хлопцями прогулятись по нічному центру міста.

Не можу оминути увагою і вашу волонтерську діяльність. Це окремий привід для захоплення і поваги. Від перших днів війни ви не полишаєте фронт увагою і допомогою. Поділіться своїми враженнями від зустрічей із тамтешньою публікою.

З хлопцями спілкуватись завжди легко. Я ж не новини приїжджаю знімати, зі мною можна поговорити щиро. Вони раді, що є до них увага. За інших умов хто зна, чи перетнулись би. Розпитують різне. Звісно, що намагаюсь хлопців потішити якимись байками, анекдотами, оповідками. Якщо залишаюсь наніч, то вечеря перетворюється на міні-концерт.

Чи є у вас певний план щодо розвитку шоу, чи все визначається, так би мовити, «по ходу»?

Так, є. Головна мета – це збільшити питому частку телевиробництва наших проектів і, паралельно, знизити частку гастролів. Ми вже третій рік поспіль беремо гросмейстерську планку у понад 100 концертів на рік. Трохи втомлює, відверто кажучи.

Які ваші очікування від наступного візиту у Черкаси? Можливо, ви б хотіли, щоб щось змінилось від попереднього візиту, чи навпаки – залишилось як раніше?

Наскільки мені повідомляє організатор, то ми впевнено крокуємо до чергового аншлагу. Натомість веземо в Черкаси абсолютно нову програму. Волів би, щоб така система взаємовідносин зберігалась якомога довше😊!

Розмову вела Ірина Романуха

Джерело: NEOpress