Сергій Притула: головний автор жартів «Вар’ятів» – це життя навколо (інтерв’ю)

Шоумен та лідер гумористичної команди, яка розважає останні 7 років усю країну, дав ексклюзивне інтерв’ю Mukachevo.net напередодні 2-х концертів в Ужгороді.

– Вдруге за рік мати 2 концерти в Ужгороді, де раніше не вдавалося зібрати бодай один, – це успіх. У чому на Вашу думку його суть? Невже змінилися смаки закарпатців на гумор?

– Ні, думаю зі смаками ужгородців все гаразд. Як і було, так і є. Просто ми кілька разів помилялись із місцями проведення концертів, потім з організаторами. Врешті-решт, коли знайшли і перше і других – все стало на свої місця. Ну і, не малу роль зіграло «сарафанне радіо» і соцмережі. Коли я викладаю у себе на сторінці у ФБ, а там підписано немало закарпатців, фото і відео з переповнених залів у Одесі, Києві, Чернівцях, Дніпрі, Харкові, Херсоні, і це не разова акція, а з року в рік, то значить ті хлопці щось та й вміють. От і в Ужгороді дочекались.

– Вдруге за рік їхати в тур – треба мати справді потужну програму. Як вона писалася? Про що ці жарти? Хто головний автор у “Вар’ятах”?

– Головний автор – це життя навколо нас. Воно підкидає ідеї і ситуації. Нам залишається тільки «відшліфувати» і поставити на сцені. Жартуємо всі 7,5 років свого існування на побутову тематику, уникаючи «заїжджених» політичних тем. А щодо програми, то, як завжди, вона буде абсолютно новою!

– Сергій, Ви багато часу проводите в Карпатах, на Закарпатті. Вже є цілі рейтинги Ваших улюблених місць, закладів. Розкажіть, будь ласка, про останні відкриття – що, де, як найбільше Вас чіпляло в найзахіднішій області країни?

– За останні роки нічого не змінилось. Всі «точки» є стабільними: Лумшори, Волосянка, Микуличин, Тустань. Хіба цього року вперше потрапив на Синевір. Мені там затишно і весело. Тому з радістю туди повертаюсь.

– Які точки в Ужгороді для Вас – маст-візіт?

– Є таких кілька місць, але я волію бувати там без зайвої уваги, тому, хай і далі залишаться маст-хев для мене і моїх «вар’ятів».

– В Україні зараз бум на гумористичні шоу. “Вар’яти”, “95 квартал”, “Дизель Шоу”, “Мамахохотала”, “Ліга сміху”, ось нещодавно з’явилось “Ігри приколів”. На Вашу думку, чому так багато? Є серед вас конкуренція?

– Запитання таке, що відповідаючи, можна написати дисертацію. Якщо коротко, то відбувається заповнення різних ніш на вітчизняному гумористичному ринку. Ринок великий, а українських продуктів було мало. Плюс топ-менеджери українських каналів традиційно не вірили у вітчизняних коміків і радісно показували нам різнопланове російське лайно, вважаючи, що якщо воно там, у РФ, збирає рейтинги, то і у нас має. І пофіг, що різна ментальність. Конкуренція на ринку є, але не між усіма учасниками. Якщо «Дизель Шоу» і «Квартал» між собою є прямими конкурентами, позаяк, націлені на одну і ту ж аудиторію, то з нами вони не конкурують, як і ми з ними. Профіль різний.

– Якось на концерті в Ужгороді Ви передавали бійцям 128-ї бригади тепловізор. Чи часто у своїй волонтерській діяльності стикаєтесь із закарпатськими військовими?

– Ні, я не робив цього на концерті. Я міг робити це поза концертом. Сцена – для гумору. Волонтерство – як похідна. 128-ій свого часу допомагав і оптикою, і транспортом. Перетинались із хлопцями настільки часто, наскільки у них була потреба у чомусь, де я міг допомогти.

– Виходить так, що на кожному концерті “Вар‘яти” резервують частину місць для АТОвців і віддають їх абсолютно безкоштовно. Чому для вас важливо, аби хлопці були присутні на концертах?

– Тому що завдяки їм ми можемо виступати і заробляти гроші. Якщо ми виділимо кілька десятків місць у залі для наших захисників – біднішими не станемо. А їм такі концерти, сподіваюсь, в радість!

2 концерти «Вар’ятів» відбудеться завтра в Закарпатському облмуздрамтеатрі: один о 20:00, квитків на який уже нема, і додатковий концерт – о 17:00, куди ще можна придбати квитки за посиланням, або в касі драмтеатру.

Джерело: Mukachevo.net