Сергій Притула: «Треба робити те, що хочеш, — з душою, з любов’ю» (інтерв’ю)

Інтерв’ю дніпровському журналу “Хороший вкус”

8-го грудня у місті Дніпро відбудеться показ гумористичного шоу Вар’яти, під час якого усі бажаючі зможуть отримати порцію позитиву та кепкувати зі звичних ситуацій, у які ми часто потрапляємо, не помічаючи гумору моменту. Ідейний натхненник шоу, відомий актор та телеведучий Сергій Притула поділився з нами власними спогадами та враженнями від творчої роботи над успішними проектами.

Цим літом ви озвучували одного з героїв мультфільму «Секрети домашніх тварин». Розкажіть, як пройшло дублювання. Чи виникали якісь цікаві ситуації під час озвучування?

Позаяк, це був вже далеко не перший досвід, то складнощів майже не виникало. Єдина проблема полягала в тому, що голівудські продюсери затверджують акторів дубляжу, відштовхуючись від максимальної схожості на голос оригіналу. Зважаючи на те, що Кевін Харт, який озвучував мого кролика в оригіналі, є афроамериканцем і має специфічний тембр голосу і певну інтонаційну істеричність, то 5 годин дубляжу просто закінчились для мене зірваними голосовими зв’язками.

Розкажіть, як створюються епізоди для гумористичного шоу Варяти. Чи є місце на сцені для імпровізації?

Місце для імпровізації є завжди. Іноді це відбувається під час ситуативного інтерактиву із залом. Іноді хлопці просто видозмінюють текст мініатюри «на ходу», бо погодьтесь, коли ти в турі і 50-ий раз поспіль граєш одну і ту ж мініатюру, вона «приїдається» і хочеться додати якоїсь родзинки. А з написанням матеріалів на концерти все дуже просто. Щомісяця пишемо нову програму, обкатуємо її у своїй штаб-квартирі у Львові, потім відбираємо кращі номери за 4-5 місяців і їдемо з цією програмою по Україні. Таким чином за рік видаємо 2 повноцінних всеукраїнських тури!

Будь ласка, розкажіть про нову програму шоу Вар’яти, з якою ви приїжджаєте у Дніпр. Чи буде щось, що ми вже могли побачити в телеверсії Варяти-шоу на Новому каналі? Які сюрпризи чекають на глядачів? 

Так, думаю, що частково якісь матеріали, які були в телеверсії, будуть і у програмі, яку ми веземо в Дніпро. Очевидно, що в залі не буде 100% глядачів, які б подивились усі випуски від початку і до кінця. А якщо мініатюра хороша, то що нам на ній поставити хрест, бо її 2 рази показали по телевізору? Дехто з глядачів навпаки після концерту підходить і каже: «ой, а ми так чекали на ту мініатюру…». Тому, думаю, буде правильна компіляція з нового матеріалу і невеликої частини того, що було у телеверсії!

У чому відмінність шоу Вар’яти від інших комічних телевізійних проектів?

Про це нехай кажуть глядачі.

Мені зустрічалась інформація про те, що з моменту виникнення Варят колектив шоу зменшився у три рази. Чи так це і з чим пов’язані зміни в колективі? За якими критеріями відбирались учасники шоу?

Майже в три. На першому нашому виступі 28-го травня 2010-го року на сцені було 11-ть чоловік. З них зараз залишились Віталік Тильний, Жошка, Владзьо і я. Ще один актор – Валентин Сергійчук та наш гітарист, Сергій Полупан, долучились дещо пізніше. А зміни в будь-якому колективі – це природнє явище. Це тільки в Радянському Союзі на підприємствах можна було в бухгалтерію, де працює 40-к чоловік запхати ще 8-м і все ок. Той склад, який є зараз – наслідок і притирання людей всередині колективу, і його еволюції з відсіканням деструктивних елементів, і, зрештою, просто не всі витримували ті графіки і могли виконувати поставлені перед ними творчі завдання.

Як, під час створення передачі, знайти баланс між рейтинговою складовою та роботою для душі?

Коли будеш гнатися за рейтингами, втратиш все. Треба робити те, що хочеш, — з душою, з любов’ю, а там і рейтинги не забаряться. Я вже це проходив!

З Сергієм Притулою спілкувалась Ася Шкуро, журнал “Хороший вкус”