Як одесити налякали Сергія Притулу? (інтерв’ю)

 Знаменитий український шоумен, телеведучий і ідейний натхненник гумор-шоу «Вар’яти» Сергій Притула поділився з одеситами своїми жахами і романтичними спогадами (газета “Одесская жизнь”).

Після минулорічного аншлагу в Одесі, Сергій Притула разом зі своєю командою «Вар’яти» знов поспішає до нас з новим концертом. Згадуючи той виступ, Сергій говорить, що одесити його дуже здивували, та ще й заставили нервувати.

«Одесская жизнь»: В минулому році ви трохи зі страхом відправлялись на великий концерт з«Вар’ятами» до Одеси. З яким настроєм ви чекаєте цьогорічного виступу?

Сергій Притула: Одесити дуже добре тямлять у гуморі і концерти тут – це лакмусовий папірець твоєї творчості, тож мої переживання перед першим концертом дуже легко пояснюються. Зараз я очікую від себе і своїх хлопців, як мінімум, не пониження піднятої планки! Адже перший концерт був дійсно дуже крутий! Овація одеситів стоячи – це незабутньо! Ну і хотілося, щоб одесити не «робили нам нерви», як це було перед першим виступом. Ми приїхали у Одесу в день концерту, знаючи, що зал розпроданий відсотків на 50-55. Ще десь 10-15% традиційно розходяться у вигляді запрошень партнерам, бійцям АТО тощо. Коротше кажучи, ми розуміли, що аншлагу не буде і я тим дуже переймався. За дві години перед концертом одесити вимели всі (!!!) квитки, які були в касі, а це десь 30-35% залу. Нащо ж так тягнути до останнього?!

ОЖ: Які особливості нинішньої програми в нашому місті — то буде оновлене минулорічне чи зовсім нове гумор-шоу? Чи будуть номери, розраховані спеціально для одеського глядача?

СП: У нас є незмінне правило: 100%-ве оновлення програми на кожен концерт у одному й тому ж місті. Тож, все, що привеземо буде нове – жарти, пісні, мініатюри, стендапи і т.д. Звісно ж, частину матеріалу адаптуємо під місцеву кон’юктуру ринку.

ОЖ: «Вар’яти» — україномовне гумор-шоу. На протязі року ви активно гастролювали не лише Україною, але й за кордоном — Чехія, Англія. Видали 107 концертів за рік. Судячи із«післяконцертних» фото задоволених облич команди — виступи були успішними. Концерти були українською, чи доводилось щось перекладати?

СП: Позаяк, працюємо закордоном для діаспори, то нічого перекладати не довелось. Але звісно ж, певні мовні колізії стають причиною для імпровізаційного гумору. В Одесі на концерті розкажу, не хочу розкривати всі карти.

ОЖ: Жарт про пожежу в податковій в Одесі (та, напевно, в інших містах України) публіка сприйняла під шквал аплодисментів. Чи сміються з такого жарту в Європі? І, взагалі, з чого найбільш сміються за кордоном?

СП: «Кістяк» нашої публіки закордоном – це українці двох останніх хвиль еміграції, які ще не позабували особливостей проживання в Україні, пов’язаних із силовиками чи фіскальними органами. Тож, там чудово «заходять» жарти і про податкову, і про поліцію. Але головний акцент ми, що там, що тут, робимо на побутовий гумор. Ця тема вічна і не має кордонів!

ОЖ: В цьому році під час подорожі Карпатами згадала вашу розповідь про омріяний план освідчення своїй дружині*. Розповіла її друзям (як змогла, вибачте), повеселились. До речі, це справжня, чи вигадана історія? Наскільки ви романтична людина в житті? Нещодавно на своїй сторінці в Фейсбук ви написали, як швидко їхали з концерту, щоб зустріти дружину в аеропорті. Чи вистачає часу на таку романтику?

СП: Особливість моїх стендапів зі сцени полягає в тому, що 80% з того, що я оповідаю, трапилось зі мною чи з моїми близькими в реальному житті. Глядач любить, коли ти не соромишся розказати про якісь речі з особистого життя, де виглядаєш трохи недолуго. То ж, у мене дуже багато текстів про свою сім’ю, синочка, моїх хлопців-вар’ятів тощо. Історія з освідченням з тої ж парафії. А романтика… ну це ж для кожного відносне поняття. Комусь романтика зустріти світанок на березі океану. А ми он з дружиною закінчили зйомки о 23.30, а вже за годину сиділи саменькі у ресторані, адміністрація якого була дуже люб’язною і не зачинилась опівночі, а дозволила відсвяткувати річницю весілля. Вдвох. До 01.30. Бо і офіціантів шкода, і нам о 8-ій ранку знову на зйомки.

ОЖ: На початку листопада відбудеться прем’єра «Вар’яти-шоу» на Новому каналі. Які труднощі спіткали учасників команди під час зйомок?

СП: Труднощі виникали тільки тоді, коли глядачі у залі просто «відбували» своє перебування на зйомках. Це був не концерт, коли люди купують квитки і приходять заряджені на гумор, очікують його. Це були проплачені глядачі, для яких, що сидіти на зйомках «вар’ятів», що на ток-шоу, що на програмі про здоров’я – один біс. А ми, все ж, залежні від віддачі залу. Слава Богу, що ми оперативно зробили висновки і одразу змінити підхід до наповнення глядацької зали на зйомках. Що з того вийшло – дивіться на «Новому каналі» з 2 листопада, щосереди о 19.00.

*Для тих, хто не знає, коротко: Сергій Притула вигадав і склав у своїй голові план романтичного освідчення своїй нареченій Катерині Сопельник (нині вона – дружина Катерина Притула). Все мало відбутися високо в Карпатських горах, щоб було видно полонини, небо, сонце. І вони… Але Катруся про те не знала, хоча чекала зізнання під час кожної спільної поїздки, чим псувала собі настрій, ділячись переживаннями з подругами.

Впертий Сергій твердо вирішив вручити каблучку саме в горах і край. Бо без романтики в такій справі – ніяк. В кінці кінців він майже силоміць затягнув бідну дівчину в гори, де серед безкраїх українських широт сунув перстень з діамантом майже під самий ніс…

Йдемо на гумор-шоу «Вар’яти»:

Куди: Одеська обласна філармонія, вул. Буніна, 15

Коли: 24 жовтня, о 19.00

 Автор: Алена Швец